Bravúros körmendi kezdés

A Körmend remek hajrával nyert a bolgár Szamokov vendégeként kedden a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa nyitókörében. Az Atomerőmű sima vereséget szenvedett a török Trabzon vendégeként.

Hiába kezdett biztatóan, az első negyed végére tízpontos hátrányba került a Körmend Bulgáriában. A második tíz percben Ryan Richards vezérletével kapaszkodott vissza a magyar együttes a meccsbe, a szünetig pedig a fordítás is összejött – derül ki a kezdo5.hu tudósításából.

Nagy küzdelmet hozott a második félidő, felváltva vezettek a csapatok. Az utolsó két percben a Körmend került előnybe, két hazai dobás kimaradt, a vasi legénység pedig négy büntetővel lezárta a mérkőzést. Richards 28 pontjával lett a körmendiek legeredményesebb játékosa.

Egy másik magyar csapat, az Atomerőmű Törökországba, a Trabzonspor otthonába látogatott. Szoros volt az első negyed, utána azonban a házigazda lerázta magáról ellenfelét és nagyon simán húzta be a győzelmet, 103-81 lett vége. Jarrod Jones 17 ponttal terhelte meg a török gyűrűt.