Kiizzadta a győzelmet Serena Williams

A világelső és címvédő győzelemmel kezdte meg szereplését a Szingapúrban zajló női tenisz WTA-világbajnokságon.

Serena Williams 16 meccse nem talált legyőzőre a WTA-világbajnokságon
Fotó: Europress Fotóügynökség

Kiváló mérkőzéssel indult a WTA-világbajnokság. Az első szettben úgy tűnt, hogy Serena Williams könnyedén nyeri meg az első játékrészt, az amerikaiak világelsője ugyanis már 4-1-re is vezetett. Innen kapaszkodott vissza egálra a szerb Ana Ivanovic, ám Williams előbb hozta a saját adogatását, majd brékelte a riválist, így végül behúzta az első játszmát.

A második szett egy-egy brékkel indult, majd 4-4-ig fej fej mellett haladtak a játékosok. A felvonás hajrája kísértetiesen hasonlított az elsőére: Serena Williams előbb hozta saját szervajátékát, majd elvette ellenfele adogatását. Az amerikai teniszező 1 óra 20 perc játékkal nyert 6-4, 6-4-re.

A játénap másik mérkőzésén a román Simona Halep simán, két szettben nyert a kanadai Eugene Bouchard ellen. A szezonzáró tornán egyformán újoncként szereplő játékosok hétfői összecsapásán Halep rendkívül magabiztosnak tűnt, sikeres első szervái után mindössze négy labdamenetet vesztett el, ráadásul Bouchard 30 ki nem kényszerített hibát követett el.

Az idei legjobb nyolc játékost felvonultató vb-n a csoportok első két-két helyezettje kerül a szombati elődöntőbe.