Egy félidőt bírt a Gyöngyös Szegeden

Az előző idényben EHF Kupa-győztes MOL-Pick Szeged biztosan nyert a vendég B.Braun Gyöngyös ellen a férfikézilabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén.

A hazai környezetben játszó szegediek az első harminc percben sok hibával játszottak, a gyöngyösiek pedig köszönték szépen és kihasználták ezeket, így némi meglepetésre csak 13-12-re vezetett a szünetben a vendéglátó.

Juan Carlos Pastor legénysége a második félidő elejét nagyon megnyomta, a 45. percben pedig már tízet számolhatott a Gyöngyösre a publikum (28-18). A folytatásban csak tovább nőtt a felek közti különbség, a vége 36-23 lett. Hazai oldalon a nyolc találattal záró Prodanovic volt a legeredményesebb, a vendégeknél az öt gólig jutó Marczinkó.

A Bajnokok Ligájában is érdekelt Tisza-partiaknak ez volt a nyolcadik találkozójuk a hazai pontvadászatban, mérlegük továbbra is szászszázalékos.