Kézi-BL: kicentizte a Veszprém

Egyetlen góllal nyert a francia Montpellier ellen az MKB-MVM-Veszprém a Bajnokok Ligája C csoportjában.

Renato Sulic is fontos szerepet játszott a győzelemben

Kettőből kettő: ez a csapataink mérlege a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában. Tudniillik a MOL-Pick-Szeged előzőleg magabiztosan nyert Dániában, hogy aztán később a Veszprém is behúzza soros meccsét.

Nemcsak soros meccs volt ez, hanem szoros is, nagyon. Az első félidőben ugyan dominált a Veszprém, s két alkalommal elment négy góllal (10-6, 12-8) is, a franciák szívósan tapadtak – a szünetre 14-11-gyel vonultak a csapatok.

A folytatásban 17-17-nél egyenlítettek a vendégek, s ezt követően csak borzalmasan nehezen sikerült végig tartani az előnyt, a vendégek rendre közelítettek.

A legvégéig izgalmas maradt a meccs, hiszen 30-29 lett a vége. Momir Ilics lőtt a 30. magyar találatot az utolsó percben, erre válaszolt még Grebille, de egy gól még maradt az előnyből.

Harmadik meccsét is megnyerte tehát a Veszprém, a Montpellier a Celje legyőzése után nem tudta megismétleni bravúrját.