Az UTE idegenben is legyűrte a Fradit

Az újpesti jégkorongcsapat kétszer is hátrányba került Pesterzsébeten, mégis nyert a MOL Ligában.

Egy héttel ezelőtt az UTE legyőzte a Ferencvárost, aminek az lett a következménye, hogy a zöld-fehérek edzőpárosát menesztették. Az FTC ezúttal vezetést szerzett az első harmadban, amit egészen a harmadik játékrész elejéig megőrzött, akkor Tapio egalizált.

Nem vetette vissza mindez a Fradit, Rafaj révén újra a hazaiaknál volt az előny, de a lila-fehéreknek erre is volt válaszuk. Sőt, Tapio második góljával már a vendégeknél volt az előny. A végén kapusát is levitte a Ferencváros, de nem járt sikerrel a házigazda, 2-3 lett a végeredmény.

A Dab.Docler hazai pályán győzte le a címvédő Érsekújvárt, míg a Csíkszereda büntetőkkel kerekedett felül a Miskolcon.

Eredmények – MOL Liga, alapszakasz

Ferencváros-UTE 2-3 (1-0, 0-0, 1-3)
gól: Novak (13.), Rafaj (43.), illetve Tapio (41., 46.), Durak (44.)

Dab.Docler-Nové Zámky (szlovák) 2-0 (0-0, 2-0, 0-0)
gól: Azari (32.), Papp (36.)

Csíkszereda (román)-Miskolci Jegesmedvék 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0) – szétlövés után
gól: Sjölund (6., 65. győztes büntető), Satek (39.), illetve Boyle (11.), Tóth (47.)