Sport sport

A Fehérvárnak nem volt esélye Grazban

A Fehérvár AV19 vereséget szenvedett Grazban pénteken az osztrák jégkorongligában (EBEL).

A Fehérvár a negyedik, a Graz pedig az ötödik helyről várta a péntek esti összecsapást, vagyis nehéz volt megjósolni, melyik együttesnek jön ki jobban a lépés, főleg úgy, hogy eddig az osztrák és a magyar csapat is erőn felül teljesít idén.

Fotó: MTI/Archív

A találkozón a Fehérvár gyorsan hátrányba került, hiszen a 10. percben a hazaiak kétszer is mattolták Rajna Miklóst, majd a 21. percben következett egy újabb gólt és egy kapusgyere a vendégeknél.

Ez sem segített a Fehérváron, hiszen Bastiansen révén már 4-0 állt az eredményjelzőn, amikor Sarauer szépíteni tudott. Az utolsó etapban már nem született gól, így végül a magyarok 4-1-re kikaptak.

Eredmény – EBEL, alapszakasz

Graz 99ers (osztrák)-Fehérvár AV19 4-1 (2-0, 2-1, 0-0)
gól: Lassen (10.), Pinter (10.), Latendresse (21.), Bastiansen (30.), illetve Sarauer (40.)