Új világbajnokot avatott a kerékpársport

A brit Bradley Wiggins nyerte szerdán a férfiak időfutam versenyét a spanyolországi Ponferradában zajló országúti kerékpáros világbajnokságon.

Fotó: Europress fotóügynökség

A 34 éves bringás – aki tavaly óta már Sir Bradley Wiggins – ezzel teljessé tette medálgyűjteményét: 2012-ben győzött a Tour de France-on és időfutamban első lett a londoni olimpián, országúti kerekesként azonban eddig még nem volt vb-aranya.

Az első ellenőrzőpontnál még a háromszoros címvédő német Tony Martin állt az élen, négy másodperccel megelőzve a pályakerékpárosként is háromszoros olimpiai és hatszoros világbajnok Wigginst, aki onnantól viszont ellenállhatatlanul tekert.

Előbb átvette a vezetést, majd előnyét folyamatosan növelve végül magabiztos győzelmet aratott, 26 másodperccel megelőzve Martint. A bronzérmet a holland Tom Dumoulin szerezte meg.

A 64 induló között két magyar is volt: Dér Zsolt az 55., Fejes Gábor az 57. helyen zárt.