Történelmet írtak Amerikában

Az Atlanta Falcons hazai környezetben 56-14-re győzte le a Tampa Bay Buccaneerst az NFL-ben.

Ha azt írjuk, sima meccs volt a magyar idő szerint péntek hajnali, akkor még finoman fogalmaztunk. 35-0-ra vezetett ugyanis a hazai környezetben játszó Atlanta Falcons az NFL harmadik játékhetének nyitómeccsén, amikor a vendég Tampa Bay először ért el first downt a meccsen!

Három negyed után már 56-0 volt az állás. A Buccaneers az utolsó negyed órában tudott csak valamelyest kozmetikázni az eredményen, ám így is 56-14-es zakó lett a vége. A Falconsnak ez volt a második győzelme, míg a Tampa Bay a harmadik összecsapását is elveszítette.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A hazaiak irányítója, Matt Ryan 286 yardot passzolt össze, ezek közül három is touchdownnal végződött. Julio Jones volt a kedvenc célpontja, kilencszer passzolt neki, a 25 esztendős játékos összesen 161 elkapott yarddal és 2 TD-vel zárt.

A showt ugyanakkor egy bizonyos Devin Hester lopta el, aki egy punt után hordta vissza a labdát TD-t érően, márpedig ez a 20. ilyen pontszerzése volt karrierje során, amivel immáron egyedüli rekorder az NFL-ben.