Sport sport

Vb-bronzérmes a futócéllövő magyar csapat

Bronzérmet nyert a Boros László, Tasi Tamás, Sike József összeállítású magyar csapat a futócéllövők 10 méteres 40 vegyes számában a granadai sportlövő-világbajnokságon.

Boros 383, Sike 376, míg Tasi 367 körrel zárta a versenyt, így a magyar trió 1126 körös összteljesítménnyel lett harmadik, a második kínaiaktól öt, míg a győztes oroszoktól tíz körrel elmaradva a nem olimpiai számban.

Sike József
Fotó: mob.hu

Az egyéni versenyben Boros László az ötödik helyen végzett, míg az 50 méteres vegyes számban csütörtökön bronzérmes Sike a 13., Tasi pedig a 22. helyen zárt a 33 fős mezőnyben.

A futócéllövők a magyar küldöttség negyedik bronzérmét szerezték meg Granadában: korábban Sike mellett Tobai-Sike Renáta a sportpisztolyosok között lett harmadik, míg a Tobai-Sike, Csonka Zsófia, Nemes Adrienn összeállítású hármas légpisztolyban állt dobogóra.