Szerbia is ott van a legjobb négy között a vb-n

A szerb kosárlabda-válogatott a második félidőben mutatott jó játékának köszönhetően győzte le Brazíliát.

Milos Teodosicot nem tudták megállítani a brazilok
Fotó: Europress Fotóügynökség

Szerda délután a harmadik negyeddöntőt rendezték a Spanyolországban zajló kosárlabda-világbajnokságon, Szerbia és Brazília meccselt a legjobb négy közé jutásért. Sasha Djordjevic együttese az első félidőben még rendesen megizzadt dél-amerikai ellenfelével szemben, húsz perc játék után 37-32 volt az állás.

A harmadik negyedben aztán sokkal eredményesebben játszott Szerbia, ráadásul a védekezése is rendesen feljavult az együttesnek, így ebben a felvonásban el is döntötte a továbbjutás kérdését a csapat. A lefújásig még tovább nőtt a különbség, a 23 pontot szerző Teodosic vezette szerbek végül 84-56-ra nyertek.

Az elődöntőben az Európa-bajnok Franciaország, vagy a házigazda Spanyolország lesz Szerbia ellenfele. A papírforma szerint a hispánok jöhetnek majd szembe.