Gálázva jutott négy közé Amerika a vb-n

A litván után a címvédő amerikai válogatott is bejutott az elődöntőbe a férfi kosárlabda-világbajnokságon, ugyanis a legjobb nyolc között simán, 43 ponttal legyőzte Szlovénia csapatát.

Klay Thompson 20 pontig jutott
Fotó: Europress Fotóügynökség

Az már a játéknap korábbi szakaszában eldőlt, hogy Litvánia ott lesz a Spanyolországban zajló kosárlabda-világbajnokság elődöntőjében, miután legyőzte Törökországot. Estére, a szlovén-amerikai csata során eldőlt, ki lesz a litvánok ellenfele.

A tengerentúliak eleinte elég rossz százalékkal operáltak a mezőnyből, azonban így is sikerült hétpontos előnyt kidolgozniuk az első negyedben. A második tíz percben a különbség nem változott, 49-42-es amerikai vezetésről indult a második félidő.

A Team USA a harmadik negyedben ellépett ellenfelétől, Kyrie Irvingék 37-22-re nyerték meg ezt az etapot. A negyedik játékrészben küldte végképp padlóra ellenfelét az Egyesült Államok, végül 119-76 lett a vége, jöhet az USA-Litvánia elődöntő.