Bosnyák csapatot vert a Veszprém

A magyar bajnok három mérkőzés után hibátlan a SEHA Ligában.

Az MKB-MVM Veszprém harmadik mérkőzését is megnyerte a férfi kézilabda SEHA Ligában. A magyar bajnok pénteken a bosnyák Borac Banja Luka otthonában végig vezetve győzött 33-29-re.

Az első félidő szoros játékot hozott, a Veszprém azonban háromgólos előnyből várhatta a második 30 percet. A második felvonás kezdetén „kilőtt” a magyar együttes, volt mikor már nyolc találattal is vezettek Nagy Lászlóék (17-25). A végére közelebb tudott férkőzni a bosnyák együttes, de a Veszprém már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Renato Sulic és Gasper Marguc hat-hat góllal zárta a meccset.

A Bajnokok Ligája legutóbbi kiírásában negyedik helyezett veszprémiek júniusban döntöttek arról, hogy a magyar NB I alapszakasza helyett a tízcsapatos nemzetközi sorozatban játszanak. A SEHA Ligában szerb, horvát, bosnyák, macedón, szlovák és fehérorosz ellenfelekkel küzdenek meg. A sorozat számukra márciusban zárul, utána csatlakoznak az NB I felsőházi rájátszásához.