Contador az élre állt

Alberto Contador piros trikóban az időfutam után, Nairo Quintana bukott, Chris Froome egyperces hátrányban.

Alberto Contador
Fotó: Europress Fotóügynökség

Alaposan átrendeződött az összetett állása a Vuelta hosszú egyenkénti időfutama után. A piros trikót Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) vette át, akinek az előnye 27 másodperc Alejandro Valverde (Movistar) és 59 másodperc Rigoberto Uran (Omega Pharma Quick Step) előtt. A napot az élen kezdő Nairo Quintana (Movistar) kisodródott a lejtmenetben, nekiesett a szalagkorlátnak és bár tudta folytatni a versenyt, de a hátránya három és fél perc Contador mögött. Sokat veszített Chris Froome (Sky), akinek a teljesítménye elmaradt a várakozásoktól és a folytatást 1 perc 18 másodperces elmaradásban várhatja – írja a velo.hu.

Az időfutamot Tony Martin nyerte. A szám világbajnoka a pálya első hegyesebb harmadát 11. helyen teljesítette 33 másodperces hátrányban az akkor élen álló Contador mögött, de végül a sík részeken ezt ledolgozva nem forgott veszélyben a győzelme. A második 11 másodperccel elmaradva Fabian Cancellara (Trek) lett, míg az Omega Pharma Quick Step két versenyzővel állhatott a dobogóra, miután a harmadik időt Rigoberto Uran szállította.

Videó – Nairo Quintana nagyot esett a szakaszon:

Elégedett lehet az időfutammal két olyan spanyol versenyző is, akinél ez a versenyszám a szűk keresztmetszet. Alejandro Valverde keveset veszített és a második helyen lőtávolságban maradt Contadorral szemben, míg Joaqium Rodriguez önmagához képest szintén kisebb hátrányt szedett össze és az elmaradása 1 perc 37 másodperc a Tinkoff-Saxo kapitánya mögött.

A jövő vasárnapig tartó Vueltán szerdán a Pamplona és San Miguel de Aralar közötti 153,4 kilométer vár a mezőnyre.

Eredmény – Vuelta, 10. szakasz, Monasterio de Veruela-Borja, 36,6 km, egyéni időfutam

1. Tony Martin (német, Omega Pharma-Quick-Step) 47:02 perc