Hengerelt az USA és Spanyolország is

A két legnagyobb esélyes sima győzelemmel kezdte a kosárlabda-világbajnokságot.

Szombaton elkezdődött a Spanyolországban a 2014-s kosárlabda-világbajnokság. Több meccset is játszottak a játéknapon és akadtak is meglepő eredmények, arra például talán csak nagyon kevesen számítottak, hogy a Fülöp-szigetek csak hosszabbításban marad alul Horvátországgal szemben.

Anthony Davis volt az amerikai csapat legjobbja
Fotó: Europress Fotóügynökség

A legnagyobb várakozás természetesen a végső győzelemre is esélyes együttesek bemutatkozását kísérte: a fiatalított kerettel érkező Egyesült Államok Finnországgal, a házigazda Spanyolország Iránnal találkozott. Maradjunk annyiban, hogy nem ezek voltak a legizgalmasabb mérkőzések, a kőkeményen védekező USA 114-55-re verte a finneket – a második negyedben két pontot szereztek az északiak ! -, míg a spanyolok laza 30 pontot vertek az irániakra (90-60).

Az amerikaiakra vasárnap már egy keményebb ellenfél, Törökország vár – amely Új-Zéland ellen izzadt meg a nyitónapon -, míg a spanyolok vélhetően Egyiptommal is könnyen elbánnak.