Verrasztó Dávid Európa-bajnok!

Nem szakadt meg a nagy sorozat. Cseh László egymást követő öt Európa-bajnoki címe után - 2004-2012 - ismét magyar aranyérem született a berlini Európa-bajnokságon 400 vegyesen. Hosszú Katinka 200 pillangón, és a magyar férfi 4 x 100-as vegyesváltó is bronzérmes lett.

Az Európa-bajnokság zárónapján Verrasztó Dávid káprázatos úszással a mell után már több, mint két másodperccel vezetett. Előnyét megőrizte az utolsó 100 méteren is. Elképesztő, de Berlinben így az összes egyéni vegyesúszó számot magyar nyerte.

Nőknél 200-on és 400-on is Hosszú Katinka diadalmaskodott, míg a férfi 200 vegyesen Cseh László uralta a mezőnyt. Az i-re a pontot Verrasztó tette fel. Mi vagyunk a vegyeskirályok!

Verrasztó háton húzott el a mazőnytől, majd a kulcsfontosságú mellen megtartotta és gyorson ledolgozhatatlanná tett előnyét

Verrasztó 2010-ben és 2012-ben is ezüstérmes volt ebben a számban az Eb-n Cseh László mögött. Normál medencében ez az első Eb-címe, s ez a magyar úszósport 80. Eb-aranya. Ráadásul mindezt 38 évvel azt követően érte el, hogy az édesapa Verrasztó Zoltán világcsúcsot úszott 400 vegyesen. Immár 26 éves fia is felért a csúcsra!

Hosszú Katinka 200 pillangón elért bronzérme után ez volt a magyar csapat vasárnapi második érme.

400 női gyorson Kapás Buglárka az ötödik legjobb idővel került be a döntőbe, ahol megtartotta ezt a pozíciót, és végül 4:06,11, az ötödik lett 400 gyorson.

Kozma, Cseh, Gyurta és Pulai örömmel mutatja a bronzérmet

A magyar válogatott csodás Európa-bajnoki szereplését a férfi 4 x 100-as vegyesváltónk zárta. A startpisztoly eldördülése után Cseh László harmadik helyre pillangózott, Gyurta Dánielnek nem sikerült a benyúlás, a negyedik helyen fordultunk és Pulai Bence tartotta ezt a helyet. Kozma Dominik beúszóként elképesztő 47:08-at úszott gyorson és harmadik helyen hozta be váltónkat!

Összességében 18 éremmel – 5 arany, 6 ezüst, 6 bronzéremmel zárta a magyar küldöttség a berlini Európa-bajnokságot – csodás eredmény!

14 érmet szereztek a síkvízi (5 arany, 4 ezüst, 5 bronz) -, kettőt – Risztov Éva és Olasz Anna révén – a nyíltvízi úszók és egyet  – Kormos Villő és Reisinger Zsófia révén – a műugrók.