Négy olimpiai éremmel gazdagodtunk

Regős Gergely öttusában, Homonnai Luca és Mozgi Milán kajakban lett második, míg a teniszező Stollár Fanny vegyes párosban nyert bronzérmet a Nankingban zajló ifjúsági olimpián.

Regős Gergely az első helyről kezdte a kombinált számot, a negyedik helyről induló orosz Lifanovnak azonban jobban sikerült a lövészet és a futás, és Regős előtt ért a célba.

Stollár Fanny a lengyel Kamil Adrian Majchrzakkal az oldalán alig több mint egy óra kellett ahhoz, hogy 6-3, 3-6, 10-5-re legyőzzék a Ioana Ducu, Matias Nicolas Zukas román, argentin duót – írja az utanpotlassport.hu.

Fotó: utanpotlassport.hu

Homonnai szállt előbb vízre a kajakosok közül, az orosz Inna Nyikityina ellen. Az korábbi futamokban toronymagasan győztes győri versenyző ezúttal másfél másodperccel lassabb volt, mint a rivális, így ezüstéremmel kell beérnie.

Mozgi óriási versenyt vívott a fehérorosz Sztaniszlau Dajnekával és az idővel, ám alulmaradt, így ugyancsak a dobogó második fokára állhat fel.