Ilyen még nem történt Cseh Lászlóval

Cseh László döntőbe jutott 100 méter pillangón a berlini úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján, mivel szétúszásban legyőzte a francia Mehdy Metellát.

A német fővárosban 200 méter vegyesen már aranyérmes magyar versenyző azért kényszerült “pótvizsgára”, mert az elődöntőben Metellával azonos idővel, 52.20 másodperccel végzett az utolsó, finálét érő, nyolcadik helyen.

Fotó: MTI/EPA

A ráadásban Cseh végig vezetett, s bár a hajrában megközelítette őt riválisa, így is biztosan győzött 51.73 másodperccel, így 23 századdal bizonyult gyorsabbnak vetélytársánál.

A szám másik magyar indulója, Pulai Bence összesítésben a 15. lett.

“”Túlizgultam a dolgot, túlságosan is akartam, ez volt a baj” – mondta a különverseny előtt Cseh. “Szerencsére kaptam még egy esélyt, amúgy meg ilyen se volt még, hogy szétússzak, de hát egyszer ezt is ki kell próbálni…”