Egy gólt kapva elődöntős a pólóválogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott bejutott az elődöntőbe az Almatiban zajló világkupán, miután pénteki negyeddöntőjében mindössze egy gólt kapva magabiztosan győzte le a dél-afrikaiakat.

Benedek Tibor világbajnoki címvédő csapata két győzelem és egy döntetlen után a torna leggyengébb csapata ellen szállt medencébe, vagyis szinte biztos volt az elődöntős szereplés.

Dél-Afrika legyőzése egyáltalán nem jelentett gondot a magyar együttesnek, hiszen a Benedek-csapat az első három negyedet kapott gól nélkül hozta le, ellenben 12-szer betaláltunk, majd a záró játékrészben 13-0-nál Pierre Le Roux óriási kapufás találatával megszerezte a szépségtapaszt az ellenfél.

Végül 15-1-es magyar sikerrel ért véget a találkozó, vagyis vereség nélkül jutott négy közé válogatottunk, mely szombaton, a fináléba jutásért az Egyesült Államok együttesével csatázik majd.

Eredmény – vízilabda Világkupa, negyeddöntő

Magyarország – Dél-afrikai Köztársaság 15-1 (3-0, 5-0, 4-0, 3-1)
a magyar gólszerzők: Erdélyi, Bátori, Madaras 3-3, Bedő 2, Varga Dá., Varga Dé., Decker Á., Gór-Nagy 1-1