Sport sport

Lehmann ezüst az Ifjúsági Olimpián

A magyar versenyzők a négy fős vegyesváltók versenyében állhatott fel a dobogó második fokára.

Az a szép ebben az Ifjúsági Olimpiában, hogy persze olimpia, a maga szintjén annak minden tétjével, feszültségével, mégsem olyan, mint felnőtt nyári játékok. Akárcsak négy éve Szingapúrban, Nanjingban is a sport mellett a szervezők a kultúrára és a kapcsolatteremtésre helyezik a fő hangsúlyt.

Lehmann Bence (balról a negyedik) az egyéni 8. hely után ezüstéremmel gazdagodott
Forrás: mob.hu

Ezért fordulhatnak elő olyan versenyszámok, amelyek máshol soha, sehol. Triatlonban például olyan négy fős vegyes-csapatokat verbuváltak az indulókból, ahol mind a négy versenyző azonos kontinensről érkezett, de más-más nemzetiségű kellett legyen, míg a nemek aránya fele-fele.

16 ilyen váltót sikerült összeállítaniuk a szervezőknek a triatlonsport befejező versenyén.

Négy éve az első ifjúsági olimpián a triatlon vegyesváltók aranyérmes gárdájának Dudás Eszter volt a tagja, csütörtökön Európa harmadik csapatát (EU3) Lehmann Bence hozta be a második helyen a célba – számol be a mob.hu.

A versenyt Európa első csapata nyerte, míg a harmadik Óceánia első csapata lett. A Bicsák Flórát soraiban tudó EU5 csapat a 9. helyen végzett.