Úszó-Eb: Hosszú Európa-bajnoki csúccsal döntős

Világbajnokunk magabiztosan, a legjobb, Verrasztó Evelyn pedig az ötödik idővel került be az esti, nyolckor kezdődő fináléba 400 méter vegyesen.

A szám világbajnoka, Hosszú Katinka 4:31.53 perces Európa-bajnoki csúcsot úszott. Verrasztó 4:41.15-tel ért célba. Ebben a számban indult György Réka is, ő 4:44.23-mal összesítésben a kilencedik lett.

A Vasas tíz egyéni és egy váltószámban induló sztárja 2:11.09 perces idővel 200 háton is továbbjutott előfutamából, ami eddig a negyedik legjobb eredmény.

Hosszú Katinka mosolyogva konstatálta, hogy legjobb idővel lett döntős 400 vegyesen

A berlini Európa-bajnokság első versenynapjának másik döntőben érdekelt magyar úszója Kis Gergely lesz, aki 400 méter férfi gyorson 3:50.35 perccel a második lett futamában, míg összesítésben a nyolcadik helyen került a fináléba. Az éremhez jobb idő kell este a surranó pályán.

A délelőtt további magyar szempontból érdekes eredményei:

Balog Gábor 55.09 másodperccel összesítésben a 11., míg Bernek Péter 55.46-tal a 14. idővel jutott be a 100 méter hát esti elődöntőjébe.

Gyurta Dani, aki kihagyja eddigi fő számát, a 200 mellet 1:00.13 perccel összesítésben a második idővel jutott a legjobb 16 közé – ez mindenképpen biztató.

Némi meglepetésre 23.73 másodperccel, összesítésben tízedikként csak Cseh László jutott tovább az 50 méter pillangó előfutamaiból.  Így csak ő úszhat a döntőért a szám esti elődöntőjében. Takács Krisztián 24.27 másodperccel a 23., Pulai Bence 24.41-gyel a 29., míg Holoda Péter 24.66-tal a 39. helyen zárt, így kiesett – bár igaz, egyiküknek sem ez a fő száma, így esetükben ez a délelőtt inkább edzésjelleggel zajlott.