Lecsúsztak a dobogóról Risztovék

Az 5 kilométeres csapatversenyben negyedik lett a magyar együttes a berlini úszó Európa-bajnokságon.

Magyar hosszútávúszóink szombaton délelőtt versenyeztek a csapatoknak kiírt versenyben, 5 kilométeren Gyurta Gergely, Rákos Patrik és Risztov Éva képviselte hazánkat.

A mieink egy kör után az ötödik helyen álltak, 14 másodpercre voltak a dobogótól. A második kört aztán jobban meghajtották, így végül a negyedik helyen végeztek, ám csak egy hajszálra voltak a dobogótól – mindössze 1,2 másodpercre. Ennyivel előzték meg Gyurtáékat a németek.

Hollandia lett az első, Görögország pedig a második.

“Úgy gondolom, hogy ha komolyan akarjuk venni ezt a versenyt – és a mai nap igazolta, hogy érdemes nagyon komolyan venni -, akkor előre ki kell jelölni a három embert, akinek év közben többször is együtt kell gyakorolni, és akkor talán nem maradunk le ilyen kicsivel az éremről” – értékelt a szövetség beszámolójában az olimpiai bajnok Risztov Éva, aki szerdán a 10 km-es egyéni versenyben ezüstérmes volt.

Eredmény – nyíltvízi úszás, 5 km, csapatverseny

1. Hollandia (Ferry Weertman, Marcel Schouten, Sharon van Rouwendaal) 55:47.8 perc