Győzelemmel kezdte a vb-t a pólóválogatott

A magyar U18-as vízilabda-válogatott az Egyesült Államok csapatát győzte le az isztambuli világbajnokságon.

Horkai György csapata rögtön egy komoly ellenféllel, az USA-val csapott össze a törökországi vb első fordulójában. Az első félidőben még a tengerentúliak akarata érvényesült, az első nyolc percet 4-3-ra, a másodikat pedig 2-1-re nyerték meg.

Fordulás után aztán beindult a magyar henger, a harmadik negyedben sikerült fordítani, majd az utolsó felvonásban szerzett hat góllal (!) el is dőlt a mérkőzést, a magyar együttes 13-8-ra nyert.

„Nagyon elégedett vagyok, hiszen hátrányból álltunk fel, erősek tudtunk maradni, ráadásul nem egy gyenge csapat ellen tettünk így. Mindenki jól van, készülünk majd az Egyiptom elleni második meccsre” – értékelt Horkai a szövetség honlapján, a waterpolo.hu-n.

Eredmény – U18-as világbajnokság, A csoport, 1. forduló

Magyarország-Egyesült Államok 13-8 (3-4, 1-2, 3-0, 6-2)
Gólszerzők: Manhercz K., Lovas 3-3, Vogel Simon, Nagy 2-2, Pellei, Hornyák, Szatmári