Kajak-kenu: parádéztak a magyar fiatalok

A magyar versenyzők hét érmet, köztük két aranyat szereztek a franciaországi Mantes-en-Yveliness-ben vasárnap zárult ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A két első hely az U23-as Nagy Flóra (K-1 1000 m) és az ifjúsági 500 méteres női kajaknégyes (Racskó Fruzsina, Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter, Szénási Zsófia) nevéhez fűződött.

Az U23-as női kenusok két ezüstérmet szereztek, Balla Virág 200 méter egyesben és ugyanezen a távon, Kovács Dorottyával párosban is a legjobbnak bizonyult.

Ugyanebben a korosztályban az 500 méteres női kajaknégyes (Nagy Szimonetta, Szabó Ágnes, Miskó Noémi és Czéllai-Vörös Zsófia), valamint a Janza Richárd, Korondi Tamás és a Nagy Szimonetta, Miskó Noémi 1000 m-es kajakpáros harmadik lett.

A korosztályos világbajnokságot július 17. és 20. között Szegeden rendezik majd.