Újabb öt duplázó Szegeden

Öt egység is meg tudta ismételni három héttel ezelőtti sikerét a kajakosok és kenusok Szegeden zajló világbajnoki válogatójának vasárnapi zárónapján.

Az olimpiai és világbajnok kajakos Kozák Danuta az 500 méter egyes után 200 méter egyesben sem talált legyőzőre, míg a kenusoknál ismét a tavalyi vb-n bronzérmes Lakatos Zsanett nyert 200 méter egyesben.

A férfiaknál a C-1-es 500 méteres döntőben most is a győriek tehetsége, a 19 éves Khaut Kristóf diadalmaskodott, a kajakosok 200 méteres versenyei során egyesben az olimpiai hatodik, májusban, ugyancsak Szegeden világkupa-győztes Dudás Miklós, párosban pedig a Molnár Péter, Bán Kristóf duó ismételte meg az első fordulóban aratott sikerét.

Férfi C-2 500 méteren ezúttal Varga Dávid és Vass András, női K-2 200 méteren pedig Vad Ninetta és Kárász Anna kettőse ért elsőként a célba, ezekben a számokban az első válogatón győztes egységek nem álltak rajthoz.

Az augusztus 6-10-én sorra kerülő, moszkvai világbajnokságon induló csapat a hétfői pótválogatók után alakul majd ki. A szövetség tájékoztatása alapján a szombati győztesek közül Csipes Tamara (K-1 1000 m) és a Dombi Rudolf, Boros Gergely kettős (K-2 500 m) “szétlövés” nélkül bekerült az utazók közé, miután riválisaik lemondtak a különverseny lehetőségéről.