Sport

Újabb öt duplázó Szegeden

Sport24
Sport24

2014. 06. 29. 16:52

Öt egység is meg tudta ismételni három héttel ezelőtti sikerét a kajakosok és kenusok Szegeden zajló világbajnoki válogatójának vasárnapi zárónapján.

Az olimpiai és világbajnok kajakos Kozák Danuta az 500 méter egyes után 200 méter egyesben sem talált legyőzőre, míg a kenusoknál ismét a tavalyi vb-n bronzérmes Lakatos Zsanett nyert 200 méter egyesben.

A férfiaknál a C-1-es 500 méteres döntőben most is a győriek tehetsége, a 19 éves Khaut Kristóf diadalmaskodott, a kajakosok 200 méteres versenyei során egyesben az olimpiai hatodik, májusban, ugyancsak Szegeden világkupa-győztes Dudás Miklós, párosban pedig a Molnár Péter, Bán Kristóf duó ismételte meg az első fordulóban aratott sikerét.


Fotó: MTI

Férfi C-2 500 méteren ezúttal Varga Dávid és Vass András, női K-2 200 méteren pedig Vad Ninetta és Kárász Anna kettőse ért elsőként a célba, ezekben a számokban az első válogatón győztes egységek nem álltak rajthoz.

Az augusztus 6-10-én sorra kerülő, moszkvai világbajnokságon induló csapat a hétfői pótválogatók után alakul majd ki. A szövetség tájékoztatása alapján a szombati győztesek közül Csipes Tamara (K-1 1000 m) és a Dombi Rudolf, Boros Gergely kettős (K-2 500 m) “szétlövés” nélkül bekerült az utazók közé, miután riválisaik lemondtak a különverseny lehetőségéről.

Eredmények – kajak-kenu válogató

férfiak:
K-1 200 m:
1. Dudás Miklós (Fémalk Bomba-AVSE) 38.109 mp
2. Tótka Sándor (Kőrös) 38.151
3. Hérics Dávid (Graboplast-Győr) 38.985
K-2 200 m:
1. Molnár Péter, Bán Kristóf (Tiszaújváros, FTC) 34.537 mp
2. Dudás, Tótka 34.603
3. Hérics, Horváth Bence (Graboplast-Győr) 35.053
C-1 500 m:
1. Khaut Kristóf (Graboplast-Győr) 2:09.344 p
2. Kiss Tamás (Csepeli KKE) 2:09.638
3. Sarudi Pál (Közgép SE Szolnok) 2:10.544
C-2 500 m:
1. Varga Dávid, Vass András (Graboplast-Győr, Dunaferr) 1:52.827 p
2. Khaut, Hajdu Jonatán (Graboplast-Győr, Dunaferr) 1:55.077
3. Viola Viktor, Bodonyi András (DKSC) 1:57.117 

nők:
K-1 200 m:
1. Kozák Danuta (UTE) 44.091 mp
2. Vad Ninetta (KSI SE) 45.213
3. Kárász Anna (EDF Démász-Szeged) 45.249
K-2 200 m:
1. Vad, Kárász 39.702 mp
2. Szabó Gabriella, Szabó Petra (G4S-Honvéd, Közgép SE Szolnok) 41.628
3. Hagymási Anita, Hagymási Réka (MAFC) 41.640
C-1 200 m:
1. Lakatos Zsanett (Graboplast-Győr) 54.612 mp
2. Takács Kincső (Graboplast-Győr) 55.482
3. Nagy Bianka (EDF Démász-Szeged) 1:00.516

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Yusra Mardini, a 19 year-old Syrian swimmer who competed at the Rio 2016 Olympic Games as a member of Refugee Olympic Team and UNHCR Goodwill Ambassador, she speaks in Tokyo 2020 office on August 29, 2017, Where she shares her experiences at the Rio 2016 Games and her current activity as an athlete and UNHCR Goodwill Ambassador with Tokyo 2020 staff members. (Photo by Alessandro Di Ciommo/NurPhoto)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.