Utolsó lett a Dombi-Kökény duó az Eb-válogatón

Meglepő és a várakozásoknak megfelelő eredmények is születtek a kajakosok és kenusok szegedi Európa- és világbajnoki válogatójának pénteki versenynapján.

A női kajak egyesek 500 méteres döntőjét a papírformát igazolva az olimpiai és világbajnoki címvédő Kozák Danuta nyerte meg Szabó Gabriella és Kárász Anna előtt – Csipes Tamara, aki az idén tért vissza Magyarországra, hatodik lett. Ugyancsak esélyeshez méltó sikert aratott a vb-aranyérmes Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenupáros 1000 méteren, a KSI-s duó magabiztosan előzte meg a riválisokat.

A másik két egy kilométeres döntő, a férfiak kajak egyes, illetve páros versenye némileg váratlan végeredményt hozott. Egyesben a csütörtöki négyes válogatón társaival második Kammerer Zoltán győzött – a közelmúltban betegeskedő, vb-bronzérmes Dombvári Bence nyolcadikként ért célba -, így ebben a számban a Győr 36 éves, háromszoros olimpiai bajnoka képviselheti majd a magyar színeket az Eb-n.

Párosban a londoni aranyérmes Dombi Rudolf, Kökény Roland kettős – a hajrához közeledve gyakorlatilag feladva a versenyt – utolsóként ért célba a fináléban, nyert Kammerer két négyesbeli társa, Tóth Dávid és Kulifai Tamás.

A győztes egységek indulási jogot szereztek a németországi Brandenburgban július 11. és 13. között sorra kerülő Európa-bajnokságra.

A válogatón szombaton kilenc, vasárnap tíz döntőt rendeznek. A győztesek Eb-indulók lesznek, míg az augusztusi, moszkvai világbajnokságra azok az egységek utazhatnak majd, amelyek két válogatót nyernek.