Kammererék kárára nyertek Kucseráék

A Kammerer Zoltán által vezetett, olimpiai ezüstérmes egység alulmaradt a férfi kajaknégyesek 1000 méteres versenyében a kajak-kenusok csütörtökön megkezdődött, szegedi Európa- és világbajnoki válogatóján.

A számot edzőjük, Fábiánné Rozsnyói Katalin másik egysége, Schenk Áron, Szalai Tamás, Kucsera Gábor és Kugler Attila nyerte, a harmadik helyen a Honvéd U23-as versenyzőinek hajója futott be a célba.

Kucseráék jobbak voltak

Kucseráék ezzel indulási jogot szereztek a németországi Brandenburgban július 11-13-án sorra kerülő Európa-bajnokságra.

A válogatón pénteken négy, szombaton kilenc, vasárnap pedig tíz döntőt rendeznek. A győztesek Eb-indulók lesznek, míg az augusztusi, moszkvai világbajnokságra azok az egységek utazhatnak majd, amelyek két válogatót nyernek.

Eredmények – Kajak-kenu válogató, férfi K-4 1000 m:

1. Schenk Áron, Szalai Tamás, Kucsera Gábor, Kugler Attila (Vasas) 2:51.796 perc
2. Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel (Graboplast Győr, Vasas) 2:52.114
3. Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Gacsal Ákos, Ilyés Róbert (G4S-Honvéd) 2:59.026