Az Olaj kezében a bajnoki cím sorsa

Az Atomerőmű kikapott szerdán a vendég Szolnoktól a férfi kosárlabda NB I döntőjében, ezzel a Tisza-partiak már 2-0-ra vezetnek a három sikerig tartó párharcban.

Az egyaránt ötödik bajnoki címükre hajtó csapatok fináléja vasárnap a pályaelőnyt élvező Szolnok 77-64-es hazai győzelmével kezdődött. A szerdai folytatásban a paksi csapat a három napja 20 pontot szóró Rodney McGruder révén 7-2-re elhúzott, ám nemsokára már a februárban kupagyőztes vendégek vezettek (13-14). A negyed végül egy 7-0-ás rohammal az Atomerőműé lett.

A folytatásban a nyitómeccsen 22 pontig jutott – és tavaly még Pakson pattogtató – Vojvoda Dávid nyolcméteres triplát dobott, majd az alapszakaszgyőztes házigazdák akarata érvényesült, akik kevesebb lepattanójuk ellenére 34-29-re vezettek a nagyszünetben. Vojvoda ekkor 12 pontnál tartott.

Térfélcsere után két ASE-pontra 13 érkezett válaszul, a hazaiak kispadján ülő Dzunics Braniszlav technikai hibát kapott reklamálásért, és Radenko Pilcevic négy büntetőt dobhatott.

A Duna-partiak 42-42-nél érték utol riválisukat, s egy ideig fej fej mellett haladt a két csapat. Az 52-56-ról induló zárószakaszban a Szolnok – melyben a kapitány Báder Márton is belelendült – tíz pontra meglépett (59-69), onnantól pedig az Atomerőmű már csak három pontra tudta megközelíteni.

A rájátszásban továbbra is veretlen Szolnok ezzel 2-0-ra vezet, és ha a döntő harmadik meccsét is megnyeri, akkor 1991, 2007, 2011 és 2012 után ismét bajnoki címet ünnepelhet.

A finálé harmadik mérkőzését szombaton 14.45 órakor rendezik Szolnokon.