A Flensburg a BL-döntőt is behúzta

A Flensburg-Handewitt nyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjét, mivel a vasárnapi német házifináléban 30-28-ra legyőzte a THW Kiel együttesét.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A Veszprémen keresztül döntőbe jutott Kiel végig irányította az első játékrészt, a rivális futott az eredmény után. A szünet után erőre kapott a Flensburg – amely szombaton hosszabbítást játszott -, és az 50. percben már négy góllal vezetett (26-22). Keményen küzdött a Kiel, nem adta fel, a hajrá szoros lett, de a végén a flensburgi kapus, Mattias Andersson fontos pillanatokban védett remekül.

A Flensburg – amely először volt tagja a négyes döntőnek – fennállása legnagyobb sikerét érte el.

A bronzmérkőzésen a Veszprém a Barcelonával szemben maradt alul egy góllal (25-26). A magyar együttes jogi lépéseket fontolgat.