Urán előnye egy percesre nőtt

A hazai közönség örömére Fabio Aru nyerte a Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körverseny vasárnapi, 15. szakaszát, melyen az összetettben éllovas kolumbiai Rigoberto Urán egy perc fölé növelte előnyét.

A Valdengo és Montecampione közötti 225 km-es hegyi etap utolsó emelkedőjén “tűzijátékot” rendeztek a legesélyesebb versenyzők, melyből a tavaly második helyen végzett Urán került ki győztesen, ugyanis leszakította két legfőbb üldözőjét.

Fotó: Europress fotóügynökség

A 2011-es Tour de France-on győztes, a Girón egy éve harmadik ausztrál Cadel Evans ezúttal közel fél perccel rózsaszín trikós riválisa mögött ért célba, így hátránya 32 másodpercről 1:03 percre nőtt, míg a lengyel Rafal Majka 15 másodperccel kapott ki Urántól.

A szakaszgyőztes Aru és az ezúttal harmadik, szintén kolumbiai Nairo Quintana mostani jó szereplésével feljött a negyedik és ötödik helyre, hátrányuk pedig három perc alá csökkent.

Eredmények – Giro d’Italia, 15. szakasz, Valdengo-Montecampione, 225 km, hegyi befutó:

1. Fabio Aru (olasz, Asztana) 5:33:05 óra