Aranyszámok: Hosszú három, Gyurta kettő

Hosszú Katinka a szombati négy elsőség után vasárnap három számban győzött, míg Gyurta Dániel két döntőben nyert a zárónapon a norvégiai nemzetközi rövidpályás úszóversenyen.

A Vasas világ- és Európa-bajnoka a Bergeni Úszófesztivál elnevezésű eseményen a viadal honlapjának eredménysora szerint 400 méter gyorson (4:06.26 p), 200 vegyesen (2:14.03) és 50 háton (27.09 mp) bizonyult a leggyorsabbnak.

Ezúttal is monstre programot lebonyolítva a további finálék közül másodikként végzett 100 pillangón (59.41), harmadikként 50 mellen (31.68) és 200 mellen (2:30.43), míg 100 gyorson (54.68) a negyedik helyen zárt.

Fotó: Europress fotóügynökség

Hosszú szombaton 200 gyorson, 100 háton, 200 pillangón és 100 vegyesen nyert, az 50 gyors selejtezőjében pedig rövidpályás országos csúcsot állított fel 24.71 másodperccel.

Az UTE idei első nemzetközi versenyén fellépő úszója, Gyurta Dániel is sikeres hétvégén van túl. A 200 méteres mellúszás olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, aki előző nap a 100 méter döntőjében győzött, vasárnap előbb az 50-es táv fináléjában végzett az élen (28.24), majd fő számában nyert hatalmas fölénnyel (2:04.51).