Kiizzadták a győzelmet a svédek

A címvédő svéd válogatott egy góllal, 2-1-re győzte le a francia együttest a minszki jégkorong-világbajnokság csütörtöki játéknapján, míg a finnek 2-0-ra nyertek a fehéroroszok ellen.

A franciák az előző körben egy bravúros harmadik harmadbeli teljesítménnyel nagy meglepetésre legyőzték a szlovákokat, így a svéd csapat nem lehetett biztos a dolgában.

Fotó: Europress fotóügynökség

Az első játékrész gól nélkül telt, s a második húsz percben is jól tartották magukat a franciák, ám 17 másodperc alatt kettőt vágtak Lindströmék, ezzel úgy tűnt, hogy el is dőlt a találkozó sorsa.

A harmadik harmad elején szépített Franciaország, s újra nyílt lett a párharc. Az utolsó pillanatokban Nilsson hatalmasat védett a svéd kapuban, így neki köszönhetően nem hosszabbításban dőlt el a meccs.

Eredmények – Jégkorong-vb, 7. játéknap:

A csoport:
Svédország-Franciaország 2-1 (0-0, 2-0, 0-1)
Az állás: 1. Svédország 11 pont, 2. Kanada 10, 3. Csehország 6 (11-10), 4. Norvégia 6 (10-10), 5. Franciaország 5, 6. Szlovákia 4, 7. Dánia 3 (8-14), 8. Olaszország 3 (3-10)

B csoport:
Finnország-Fehéroroszország 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
Az állás: 1. Oroszország 12 pont, 2. Lettország 9, 3. Finnország 6 (10-7), 4. Egyesült Államok 6 (15-15), 5. Fehéroroszország 6 (9-12), 6. Németország 5, 7. Svájc 3, 8. Kazahsztán 1