Egyenlített a Honvéd a bronzcsatában

A szombati idegenbeli vereség után szerdán hazai medencében nyert a Honvéd  a Szeged ellen, ezzel kiegyenlített a férfi vízilabda-bajnokság rájátszásában, a bronzéremért kiírt, két győzelemig tartó párharcban.

Az újszegedi sportuszodában 7-6-ra alulmaradt Honvéd a Kőér utcában hamar vezetéshez jutott a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergő révén, az első negyedet azonban a Szeged zárta jobban (3-4).

A második negyedben eggyel növelte a különbséget a Szeged, részben azért, mert addigi hat emberelőnyéből kétszer eredményes tudott lenni, míg a Honvéd feleannyi létszámfölényes lehetőségét egyformán eltékozolta (4-6).

A harmadik játékrészben már 7-4-re vezetett a vendégegyüttes, innen azonban visszakapaszkodott a hazai gárda, amely japán légiósa, Kodzsi Takej jóvoltából két perccel az utolsó szünet előtt kiegyenlített, majd ugyanő 8-7-re módosította az állást.

A befejező nyolc perc gólváltással indult (9-8), majd a Honvéd hatalmas hajrát kivágva ellépett riválisától, s végül 13-8-ra nyert. A bronzcsata harmadik összecsapását pénteken rendezik Szegeden.

Eredmény – vízilabda ob I, a 3. helyért

RacioNet-Honvéd – Diapolo-Szeged 13-8 (3-4, 1-2, 4-1, 5-1)
góldobók: Szőke, Kodzsi 3-3, Kiss G., Fülöp 2-2, Illés, Kovács P., Steinmetz B. 1-1, illetve Jansik Sz. 3, Kiss Cs. 2., Tóth M., Decker Á., Hegedüs 1-1
A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1