Pingvin-öröm a Madison Square Gardenben

A remekül védekező Pittsburgh Penguins 4-2-re nyert a New York Rangers otthonában, és így összesítésben 3-1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keleti főcsoport elődöntőjében.

A vendégek orosz sztárja, Jevgenyij Malkin már a 3. percben betalált, a Rangers a második játékrész elején egyenlített, ám a szünet előtt Brandon Sutter emberhátrányból ismét a Pittsburghnek szerzett vezetést.

Fotó: Europress fotóügynökség

Később a finn Jussi Jokinen is gólt ütött, neki ez már a 6. találata volt a playoffban, amivel holtversenyben az élen áll. A norvég Mats Zuccarello szépített ugyan, ám kevesebb mint egy perc múlva visszaállt a kétgólos különbség.

A New York-i csapat sorozatban 36 emberelőnyös helyzetéből nem tudott betalálni, és most olyan jól védekezett a Penguins, hogy riválisának csupán 15 kapura lövést engedélyezett.

Eredmény – Keleti főcsoport, elődöntő, 4. mérkőzés:

New York Rangers-Pittsburgh Penguins 2-4
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Pittsburgh javára.