Esélyt sem hagyott a Pick

Bejutott a férfi kézilabda EHF Kupa májusi négyes döntőjébe a Szeged kézilabda csapata.

Hatgólos győzelmet aratott vasárnap a Pick Szeged férfi kézilabda csapata a portugál Sporting CP felett, hazai pályán, az EHF Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így bejutott a májusi, berlini négyesdöntőbe.

A lisszaboni csapat csak az első negyedórában tudta tartani a lépést a remek formában játszó Tisza-parti együttessel. Bár becsúszott néhány hiba – Larholm büntetőt rontott – és így a vendégek egy ideig még partiban tudtak maradni, a második félidőre már hatgólós hazai előnnyel fordultak a csapatok.

Niko Mindegia a Pick egyik húzóembere volt (Forrás: MTI/Kovács Anikó)

A következő játékrészben még esélyt sem hagyott a felzárkózásra a Szeged. Az előnyük tudatában is magabiztosan értékesítették a helyzeteiket. A vége 28-22 lett.

A Pick Szeged mellett, a román Constanta a francia Montpellier és a rendező város csapata, a Füchse Berlin jutott be az EHF Kupa történetének első Final Fourjába.