A Szentes nyerte az első felvonást

A Szentes jutott lépéselőnyhöz a női vízilabda ob I első helyéért zajló rájátszásában, mivel vendégként tudott nyerni a Dunaújváros ellen szombaton, a döntő nyitómérkőzésén.

Az alapszakasz 3. és 4. helyezettjének rájátszásbeli első meccsét a vendégek kezdték jobban, vezettek 3-1-re, 4-4 után viszont a hazaiak jutottak többször is előnyhöz (5-4, 6-5, 7-6). A harmadik negyedben fordult a kocka, mert akkor meg a Szentesnél volt az előny kétszer is (7-8, 8-9).

A sajátos hullámzásban a befejező negyedben megint a dunaújvárosiak kerültek kedvezőbb helyzetbe, mert 9-9 után ők szerezték meg előbb a tizedik gólt. A szerencsével sem hadilábon álló vendégek azonban – az amúgy háromszor is eredményes Gémes Alexa révén – kiegyenlítettek, egyetlen másodperccel a vége előtt.

Következhettek az ötméteresek, s a büntetőpárbajt a szentesiek nyerték úgy, hogy 13-14-nél a hazaiak legjobbja, az addig négy gólt lövő Csabai Dóra elhibázta ötméteresét.

A döntő második mérkőzését szerdán, 18 órától vívják a felek Szentesen.

Eredmény – női vízilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés

Dunaújvárosi Főiskola VE – Hungerit-Szentes 13-14 (2-3, 3-2, 3-3, 2-2 – 3-4) – büntetőkkel