Fináléba jutott a Ferencváros

Kovacsicz Mónika (kovacsicz mónika, )

Az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata idegenben is legyőzte a Dunaújvárost az elődöntőben.

Az első mérkőzésen a zöld-fehérek 19 góllal nyertek hazai környezetben, a Fejér megyei együttes számára így az életben maradás volt a tét kedden. Ehhez képest már a második mérkőzés első félidejében ellépett riválisától a Fradi, amely a szünetben öt góllal vezetett (12-17).

Mátéfi Eszter csapata a második felvonás elején közelebb tudott férkőzni riválisához, de ekkor begyújtotta a rakétákat a Ferencváros, Kovacsicz gólja után pedig már nyolc volt a különbség. Nem is engedte ki a győzelmet kezéből a fővárosi együttes, amely ezzel a sikerrel kiharcolta a részvételt az NB I. döntőjében.

A másik ágon a címvédő Győr szerdán utazik ahhoz az Érdhez, amelyet legyőzött az első mérkőzésen.