A Fradi legyőzte az ünneplő Újvárost

jégkorong (jégkorong)

A Magyar Kupa-győzelmet szombaton bebiztosító Dab.Docler jégkorongcsapata kikapott a Ferencvárostól.

A dunaújvárosiak pénteken a Sapa Fehérvár AV19-et, szombaton pedig a Borsodi Magyar Kupa négyes döntőjének mezőnyét vendégül látó Miskolci Jegesmedvéket győzték le, ezzel már egy nappal a zárás előtt eldőlt, hogy a Dab.Docler viszi haza a serleget. A Ferencváros ellentétes utat járt be, mind két korábbi mérkőzésén kikapott.

Vasárnap a két csapat egymás ellen meccselt és hiába szerzett vezetést a második harmad elején az Újváros, még ebben a játékrészben fordított a Fradi. A zöld-fehérek minimális előnyüket a lefújásig megtartották, pedig a Dab az utolsó percben hat az öt ellen támadott, miután a kapust levitték. A húzás nem jött be, maradt a 2-1 az FTC-nek.

Az ezüstérem sorsáról a délutáni Miskolc-Fehérvár ütközet dönt.