Sport sport

Federert elkapta egy japán

A világranglista 21. helyezett 24 éves Kei Nishikori több, két óra nyolc perc alatt, három szettben győzte le az egykori világelsőt.

Nishikori a nyolcaddöntőben is nagy skalpot szerzett, akkor négy meccslabdát hárítva győzte le David Ferrert. A Federer elleni győzelme volt pályafutása 11. top 10-es skalpja, mi több a svájcival szemben immár pozitív a mérlege (2–1).. Mondjuk van kitől tanulnia, hiszen jelenlegi edzője Michael Chang.

A másik negyeddöntős meccsen Novak Djokovic két szettben nyert a címvédő Andy Murray ellen A korábbi háromszoros győztes és a londoni olimpiai bajnok egymás elleni mérlege így 12-8-ra alakult. Érdekesség, hogy legutóbb a tavalyi wimbledoni döntőben találkoztak, ahol Murray bizonyult jobbnak.

Az elődöntőben Djokovics éppen Nishikorival találkozik. 2010-ben a Roland Garroson kikapott a japán, de egy évvel később Bázelben, kemény pályán visszavágott. Ha Nishikori folytatja skalpvadászatát, úgy a szerb ellen is pozitívra fordíthatja mérlegét..