Péntekig pályázhat a Final Four rendezésére az Olaj

szolnoki olaj, strainja milosevic (szolnoki olaj, strainja milosevic)

Péntek délig pályázhat a Szolnoki Olaj a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa négyes döntőjének a lebonyolítására.

Tóth Zoltán ügyvezető szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az európai szövetségtől már megérkezett a vonatkozó formanyomtatvány.

“Körülnézünk a lehetséges helyszíneken, egyelőre nem lehet kijelenteni, hogy biztosan jelentkezünk a rendezésre. Otthonunk, a 2100 fős Tiszaligeti Sportcsarnok sajnos nem alkalmas, mivel a szabályok legalább 3000 fő befogadására alkalmas arénát írnak elő” – jelentette ki.

A Tisza-parti együttes kedden 78-60-as, bravúros győzelmet aratott az észt Tartu vendégeként a két sikerig tartó negyeddöntő harmadik meccsén, s ezzel 2-1-re megnyerte a párharcot.

Az április 25-27. között sorra kerülő négyes döntőben az ellenfél az orosz Ljuberci lesz, a másik ágon az olasz Reggio Emilia és a török Gaziantep találkozik majd.

A Szolnok két éve is bejutott a Final Fourba, akkor a debreceni Főnix Csarnokkal sikeresen pályázta meg a lebonyolítást, és végül a negyedik helyet szerezte meg.

A magyar együttes a nap folyamán 18.30 órakor érkezik meg Észtországból Bécsbe, s onnan busszal tér haza Szolnokra.