Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2014. 03. 15. 17:59

A magyar vízilabdacsapat a görög Olympiakosz Pireusz otthonában szaladt bele 13-5-ös zakóba.

A görögök szereztek vezetést a szombati találkozón, de Biros Péter egyenlíteni tudot, azonban ezt követően hullámvölgybe került a hevesi legénység, az Olympiakosz pedig ezt kihasználva gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A hazaiak már 6-1-re vezettek a második negyedben, amikor Hárai Balázs megtörte a magyar gólcsendet, de a szünet előtti pillanatokban visszaállt az öttalálatnyi különbség, Delakasz lőtte ki a felső sarkot – derül ki a waterpolo.hu tudósításából.

Biros Péter (9) egy találatig jutott – a fotó Varga Dénesék ellen készült

A második félidő sajnos nem hozta meg a fordulatot, valamivel szorosabb lett a mérkőzés, de a Pireusz így is magabiztos győzelmet aratott, 13-5 lett a végeredmény. Funtulisz és Vlahopulosz kettőse összesen 11 találatot jegyzett, előbbi hatszor, utóbbi ötször volt eredményes.

A hevesi alakulat – amely minden bizonnyal csoportja utolsó helyén zár – nyolcadik főtáblás meccsét március 26-án vívja, akkor a horvát Jug Dubrovnikot fogadja Egerben.