Véget ért az Euroliga a Sopron számára

Uniqa-Euroleasing Sopron (Uniqa-Euroleasing Sopron)

A Sopron hazai pályán is kikapott a négyszeres bajnok Szpartak Moszkvától, így a nyolcaddöntőben kiesett a női kosárlabda Euroligából.

A három év után ismét rájátszásba jutó soproniak kedden 81-43-ra kikaptak a sorozatban 2007 és 2010 között – egy ízben Rátgéber László irányításával – győztes moszkvai együttestől, ami nem sok jót sejtetett a hazai folytatásra.

A magyar bajnok erre rácáfolva remek első negyeddel rukkolt elő pénteken, ezt 22-14-re nyerte főként a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia remek játéka révén. A folytatásban “megrázta magát” a palánkok alatt egyeduralkodó orosz csapat, így a félidőben már 32-38-at mutatott az eredményjelző.

A nagyszünet után tovább nőtt a különbség, mivel a harmadik szakaszban a Sopron mindössze 8 pontra volt képes. A hajrára így már nem maradtak nyitott kérdések, s a három nappal ezelőtti 38 után a Szpartak ezúttal 15 ponttal győzött.

A párharcot tehát a papírformának megfelelően az oroszok nyerték 2-0-ra, így ők jutottak be a nyolcas döntőbe. Az április 7. és 13. közötti tornán a hét párharc győztese mellett a rendező és címvédő orosz Jekatyerinburg vesz részt.

Eredmény – női Euroliga, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés:

Uniqa Euroleasing Sopron-Szpartak Moszkva (orosz) 54-69 (22-14, 10-24, 8-17, 14-14)
A magyar csapat legjobb dobói: Fegyverneky 19, Krnjic 11

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Moszkva javára.

Női kosárlabda NB1

MKB Euroleasing Vasas – Aluinvent DVTK Miskolc 50-81 (14-18, 17-17, 7-28, 12-18)
legjobb dobók:
Barnai 14, illetve Sverrisdottir 22

ZTE NKK – PEAC-PÉCS 68-75 (18-16, 18-21, 17-24, 15-14)
Ivanovic 22, illetve Bujdosó 17

Férfi kosárlabda NB1

Marso Nyíregyházi KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 77-85 (19-13, 19-27, 14-29, 25-16)
Walker 22, illetve Levy 26

Fortress Jászberény – Falco-Trend Optika KC Szombathely 87-86 (25-16, 17-20, 14-30, 31-20)
legjobb dobók: Sundov 19, illetve Vlahovic 18

Zalakerámia-ZTE KK – Pécsi VSK-Pannonpower 86-66 (18-17, 26-12, 20-25, 22-12)
legjobb dobók: Safford 32, illetve Nelson 20