Szentesen nyert rangadót a KSI

vízilabda (vízilabda)

Borzasztóan fontos meccset nyert meg Horváth János csapata, méghozzá háromgólos hátrányból felállva.

A KSI újoncként 5 meccset nyert meg péntekig, és ez jóval meghaladja az előzetes várakozásokat. Ugyanakkor érhetően megjött az étvágya a fiataloknak, és természetesen szeretnének bent maradni az ob I.-ben – olvasható a waterpolo.hu-n.

S hogy mennyire komolyan gondolja az ob I.-et a KSI, annak ékes bizonyítéka a pénteki rangadó. A meccs első felében a Szentes dominált, rendre vezetést szerzett, igaz a vendégek rendre egyenlítettek. Aztán a második negyedben 7-4-re elhúzott a hazai csapat, a nagyszünet után pedig úgy tűnt, stabilan tartja is előnyét: Miklós Levente góljára azonnal jött Nagy Márton találata (8-5).

Ezután viszont kissé lazára vette a figurát a Szentes, könnyen ellőtték a labdát, a KSI pedig kihasználta ezt: 8-7-re zárkóztak, majd 9-8-ra Szabó Balázs góljával, majd ugyanő egyenlíteni is tudott 3:23-mal a harmadik negyed vége előtt.

Aztán megint kettővel megugrott a Szentes, a négygólos Martin Kolarik és Hegedűs István talált be. Kovács Gergő szépített, 11-10-zel jöhetett az utolsó nyolc perc.

Öt percig nem született gól, Kovács Gergő törte meg a csendet, 11-11, aztán sokáig újabb nagy csend. 33 másodperccel a vége előtt Horváth Tamás, a szentesiek kapusa büntetőt érően szabálytalankodott, az 5 méterest pedig Hangody László értékesítette.

Ezzel nyert a KSI, és 9 pontra növelte előnyét a Szentessel szemben.

A Szolnok biztosan verte a Fradit, és a debreceniek is sima győzelmet arattak, ők az OSC-t győzték le, 6 góllal.