Egyre távolabb a továbbjutástól a Fehérvár

Sapa Fehérvár AV19 (sapa fehérvár av19, )

A HC Bozen három emberelőnyös góllal 3-0-ra győzött a vendég Sapa Fehérvár AV19 ellen, és így a magyar csapat összesítésben 3-0-ás hátránya került az osztrák jégkorongliga (EBEL) negyeddöntőjében.

A házigazda olaszok ezúttal sem hagyták levegőhöz jutni a Fehérvárt, s bár 15 percig gól nélkül állt a találkozó, a Bolzano két perc alatt két emberelőnyös gólt is szerzett még a szünet előtt.

A második harmad gól nélkül zárult, az utolsó húsz perc elején azonban Santorelli növelte három gólosra a hazaiak előnyét, ezzel eldöntve a találkozó sorsát.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása 3-0 a Bozen javára. A következő mérkőzést Fehérváron rendezik pénteken.

Az első találkozón a bolzanóiak hazai jégen hosszabbításban nyertek, majd a magyar csapat otthonában diadalmaskodtak vasárnap.