A második meccset is behúzta az Érsekújvár

jégkorong (jégkorong)

A vasárnapi első mérkőzésen aratott 4-2-es sikere után a másodikon hosszabbításban győzött 3-2-re az Érsekújvár a vendég Brassó ellen a jégkorong Mol Liga döntőjében.

A hétfői találkozón a hazaiak szerezték meg a vezetést: Weissmann már a 2. percben a kapuba talált, így egygólos előnyről várta a Nové Zámky a középső etapot.

Ott Nagy, majd Saluga révén fordítani tudtak a brassóiak, a 38. percben Uram viszont egalizált. A harmadik játékrészben már nem született gól, így 2-2 után a hosszabbítás következett.

A ráadásból mindössze egyetlen perc telt el, amikor Vladimir Kames megvillant, eldönte a mérkőzést. Az Érsekújvár így már összetett 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

A harmadik mérkőzést csütörtökön rendezik Brassóban.

Eredmény – MOL Liga, döntő, 2. mérkőzés

Nové Zámky (szlovák)-Corona Brasov (román) 3-2 (1-0, 1-2, 0-0, 1-0)
gólszerzők: Weissmann (2.), Uram (38.), Kames (61.), illetve Nagy Cs. (26.), Saluga (28.)
A párharc állása: 2-0 az Érsekújvár javára.