Újabb magyar arany a légfegyveres Eb-n

Miskolczi Julianna csak hetedik helyen jutott a döntőbe, de ott rendben voltak az idegei, nem remegett a légpuska a kezében. Arany lett a vége. 21 éve nem volt ilyen!

A komáromi versenyző az alapversenyből 416,2 körös eredménnyel a hetedik helyen jutott a nyolcas döntőbe. Ott ő célzott a legpontosabban, így első helyen végzett a moszkvai légfegyveres Európa-bajnokságnői légpuska versenyszámában.

A döntőben lőtt teljesítménye – 209,5 kör – egészen szenzációs. A 30 éves Miskolczi pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratta az orosz fővárosban.

A női puskások 10 méteres olimpiai számának 1993 óta nem volt magyar Európa-bajnoka, akkor Fórián Éva győzött.

A női-légpuska versenyszám előtt világcsúccsal nyerte meg a 30+30 lövéses számot a magyar férfifutócéllövő-csapat, így a magyar válogatott összességében négy arany- és két bronzéremmel zárta az Európa-bajnokságot. Korábban a 16 éves Major Veronika a junior lányok mindkét futócéllövő versenyét megnyerte, míg a felnőtt férfi futócéllövő-csapat hétfőn harmadik lett a 40 vegyes számban.