Tripla sikerrel az oroszok az éremtáblázat élén

aleksandr legkov (aleksandr legkov)

A hazai közönség előtt szereplő Alekszandr Legkov nyerte a férfi sífutók szabadstílusú tömegrajtos 50 kilométeres versenyét a szocsi téli olimpia vasárnapi zárónapján.

Az oroszok nemcsak a 30 esztendős sportoló sikerének örülhettek, hanem annak is, hogy a második és harmadik helyen szintén hazai versenyző ért célba, ezzel pedig az is eldőlt, hogy az összesített éremtáblázaton már egyik nemzet sem taszíthatja le az első helyről Oroszországot, amelynek versenyzői – a két befejező szám előtt – 12 arany-, 11 ezüst- és 9 bronzérmet szereztek.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A sífutók utolsó számában Legkov mögött Makszim Vilegzsanyin és Ilja Csernuszov között célfotóval dőlt el a második és a harmadik hely sorsa. Az ezüst Vilegzsanyiné, a bronz Csernuszové lett.