Jól hangolt a Szolnok a sorsdöntő meccsre

szolnoki olaj (szolnoki olaj)

A kulcsfontosságú Eurochallenge Kupa-mérkőzésre készülő Szolnok hazai pályán remek hajrával legyőzte a bosnyák Igokeát a kosárlabda Adria Liga 21. fordulójában.

Az Eurochallenge Kupa nyolcaddöntős szakaszának keddi zárófordulójában a francia Cholet ellen sorsdöntő mérkőzést vívó Szolnok 6/14-es győzelmi mérleggel a 12., míg az Igokea 12/8-cal a hatodik helyen áll a 14 csapatos Adria Ligában.

A házigazdáknál ugyan hiányzott a héten betegeskedő csapatkapitány, Báder Márton és a sérült Willie Warren, ennek ellenére remek kezdéssel 14-8-ra elhúztak. Az AL-mezőny legtöbb tripláját szóró bosnyákok azonban felzárkóztak, majd a második negyedben 31-23-ra megléptek. Az Ivosev és Holiday vezette Tisza-partiak remek védekezéssel és egy 10-2-es rohammal izgalmassá tették a félidő hajráját, a nagyszünetben 32-35 volt az állás.

Térfélcsere után óriási dobópárbaj zajlott a pályán, a harmadik játékrészben 43 pontot láthatott a tiszaligeti publikum.

Záporoztak a bosnyák triplák, de Dragan Aleksic együttesének mindig volt válasza, még úgy is, hogy közben Milosevicnek egy ütközés után össze kellett varrni a fejbőrét. Az 56-54-ről induló zárónegyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, Vojvoda ötödik triplájával már 73-67 állt a nagyórán, ami végképp megtörte az ellenfelet.

A Szolnok kedden a Cholet-t fogadja az EK nyolcaddöntős szakaszának zárónapján, ha nyer, akkor negyeddöntős, ha kikap, akkor búcsúzik a sorozattól.

A férfi kosárlabda NB1-ben az ötödik helyen álló Kaposvár meglepetésre 13 pontos vereséget szenvedett a sereghajtó Nyíregyháza csarnokában.

A Zalaegerszeg hazai pályán 18 ponttal diadalmaskodott a Cegléd csapata felett szombaton a női kosárlabda NB I középszakaszában. A PINKK Pécsi 424 óriási fölénnyel, 52 ponttal győzte le a vendég szekszárdi együttest.

Eredmény – Adria Liga, 21. forduló:

Szolnoki Olaj-Igokea (bosnyák) 79-72 (18-18, 14-17, 24-19, 23-18)
A magyar csapat legjobb dobói:
Vojvoda 28, Holiday 12

Női kosárlabda NB1

PINKK Pécsi 424-Atomerőmű KSC Szekszárd 88-36 (20-2, 33-7, 20-15, 15-12)
legjobb dobók: Tomlinson 14, Ori 14, illetve Zele 11

MTK-Budapest – Aluinvent DVTK Miskolc 63-77 (26-25, 13-18, 10-22, 14-12)
legjobb dobók: Svitlica 21, illetve Tobin 14

ZTE NKK-Ceglédi EKK 74-56 (18-14, 22-19, 8-14, 26-9)
legjobb dobók: Varga 20, illetve Hadzovic 17

Férfi kosárlabda NB1

Marso Nyíregyházi KK-Kaposvári KK 80-67 (19-25, 23-15, 16-14, 22-13)
legjobb dobók: Walker 21, illetve Hinnant 18

EGIS Körmend – Falco-Trend Optika KC Szombathely 82-70 (19-18, 21-14, 20-15, 22-23)
legjobb dobók: Rakocevic 23, illetve Perl 18

Naturtex-SZTE-Szedeák – Fortress Jászberény 84-75 (28-24, 16-17, 14-23, 26-11)
legjobb dobók: Jereminov 20, Horváth 18, illetve Dukic 18

Zalakerámia-ZTE KK – Pécsi VSK-Pannonpower 66-76 (6-18, 18-20, 25-24, 17-14)
legjobb dobók: Lekli 18, illetve Nelson 23