Nagy skalpot gyűjtött be a Sopron

Uniqa-Euroleasing Sopron (Uniqa-Euroleasing Sopron)

A Sopron szoros mérkőzésen győzte le a házigazda Montpellier-t szerdán a női kosárlabda Euroliga 11. fordulójában.

A meccs előtt csoportjukban három győzelemmel és hét vereséggel sereghajtó soproniak az első negyedben tartották a lépést a velük azonos mutatóval rendelkező ellenfelükkel, sőt, a második 10 percben el is léptek vendéglátóiktól.

Térfélcsere után Igor Polenek tanítványai változatlanul valamivel jobban teljesítettek, mint a francia együttes játékosai, így a zárónegyednek kilencpontos előnnyel vághattak neki. A magyar alakulatnak ebből az előnyből négy pontot sikerült megőriznie a dudaszóig.

A Sopron egy hét múlva a spanyol Rivas Ecopolist látja vendégül utolsó csoportmérkőzésén.

Eredmény – női Euroliga, 11. forduló, B csoport:

Montpellier (francia)-Uniqa Euroleasing Sopron 61-65 (15-14, 16-21, 15-20, 15-10)
A magyar csapat legjobb dobói: Ciglar 14, Fegyverneky, Hawkins 13-13