Fantasztikus ZTE-győzelem a Pécs ellen

kosárlabda (kosárlabda, )

A Zalaegerszeg hétpontos győzelmet aratott a PEAC-Pécs vendégeként vasárnap a női kosárlabda NB I középszakaszában.

A PEAC-Pécs csapatán egy sérüléshullám söpört végig, a Mecsekaljaiak így foghíjas kerettel várták a ZTE elleni összecsapást, amelyen még így is esélyesnek számítottak. Ugyan az első negyedet elcsípték a vendégek, a félidőben már egy ponttal a hazaiak vezettek, amelyhez a harmadik tíz perc végére egy újabbat tettek hozzá.

50-46-ra vezetett a PEAC, amikor zalai időkérés következett, innentől kezdve pedig a ZTE akarata érvényesült, a végeredmény 54-61 lett. Varga Zsófia 14 ponttal lett csapata legeredményesebb játékosa.

A játéknap másik mérkőzésén a Szekszárd hazai környezetben nyert magabiztosan a Cegléd ellen.