Fej-fej mellett az élen Kína és Svédország

A szocsi téli olimpia férfi curlingtornájának hetedik furdolójában a svédek és a kínaiak is egyaránt magabiztos győzelmet arattak.

Svédország az eddig mindössze egy meccset megnyerő németekkel találkozott szombaton délelőtt, s már a találkozó feléhez érve 5-1-es előnyre tettek szert, amit náluk gyengébbnek titulált ellenfelüknek esélye sem volt behozni a hátralévő öt endben.

A kínaiak az orosz válogatottal mérkőztek meg, s már a negyedik end végére 5-1 állt az eredményjelzőn. Oroszország ezt követően próbált zárkózni de a nagyarányú különbséget már nem tudták ledolgozni.

Kanada 7-5-re verte meg Nagy-Britanniát, akik a vereséggel leszakadtak az élbolytól, s mostani ellenfelükkel holtversenyben a harmadik helyen tanyáznak.

Eredmények – férfi curlingtorna, 7. forduló

Kína-Oroszország 9-6
Svédország-Németország 8-4
Kanada – Nagy-Britannia 7-5
Svájc-Dánia 9-3

Az állás: 1. Kína, Svédország 6 győzelem/1 vereség, 3. Nagy-Britannia, Kanada 5/2, 5. Norvégia 3/3, 6. Egyesült Államok 2/4, 7. Dánia, Oroszország, Svájc 2/5, 10. Németország 1/6

A tíz csapatból az első négy jut az elődöntőbe.